Daugeliui keliautojų, kuriuos traukia saulės nutvieksti paplūdimiai ir malonūs vasaros vakarai, kelionė į Portugaliją sausio mėnesį nėra pirma mintis. Tačiau sausis Portugalijoje atskleidžia šalies pusę, apie kurią mažai kas galvoja, bet daugelis ją vertina. Metų pradžia Portugalijoje – tai gaivaus oro, mažesnės minios žmonių ir nepakartojamas miestų bei kraštovaizdžių, skendinčių švelnioje žiemos šviesoje, žavesys. Panagrinėkime, kodėl Portugalija sausio mėnesį yra ne tik vertas dėmesio, bet ir žavus pasirinkimas, patyrinėkime, kokias lankytinas vietas galima pamatyti ir ko galima tikėtis iš orų.

Orai sausio mėnesį

Dėl Atlanto vandenyno pakrantės Portugalijoje žiemos yra vienos švelniausių Europoje. Sausis yra šalčiausias mėnuo, tačiau „šaltis” Portugalijoje yra kur kas švelnesnis nei daugelyje kitų Europos dalių. Temperatūra vidutiniškai svyruoja nuo 8 °C iki 15 °C, o Algarvės regione yra šiek tiek šilčiau. Nors tai neabejotinai šiltas oras ir galite susidurti su lietingomis dienomis, ypač šiaurėje. Pietuose dažnai būna saulėtų dienų, nors ore tvyro žvarbus šaltis.

Ką pamatyti ir nuveikti

Ramus Lisabonos žavesys

Sostinėje Lisabonoje nėra daug žmonių, todėl galėsite ramiai vaikščioti po istorinius rajonus, tokius kaip Alfama ir Bairro Alto. Jeronimo vienuolynas ir Belém bokštas yra dar įspūdingesni, kai jų neaplenkia minios turistų. Sausio mėnesį taip pat vyksta unikalūs renginiai, pavyzdžiui, sausio 6 d. švenčiama Trijų Karalių diena (Dia de Reis), per kurią tradiciškai kepami pyragai ir švenčiama Trijų Karalių šventė.

Kviečianti Porto šiluma

Porto, pasižymintis įspūdingais upės pakrančių vaizdais ir barokine architektūra, sausio mėn. atrodo ypač patrauklus. Apsilankykite garsiajame Livraria Lello, viename gražiausių pasaulio knygynų, be įprasto laukimo. Douro slėnyje, esančiame vos kelios minutės kelio nuo Porto, atsiveria ramūs kraštovaizdžiai ir galimybė aplankyti vyno daryklas be vasaros minios, todėl čia galima patirti jaukių ir intymių įspūdžių.

Ramūs Algarvės paplūdimiai

Algarvės pakrantė garsėja nuostabiais paplūdimiais, o sausį juos dažniausiai turėsite tik sau. Nors maudytis gali tekti tik drąsuoliams, pakrantės grožis neabejotinas, o žiemos šviesa uoloms ir jūrai suteikia ypatingo spindesio. Tai taip pat fantastiškas metas žygiams pėsčiomis ir paukščių stebėjimui regiono gamtiniuose parkuose.

Amžinasis Madeiros pavasaris

Madeira, vadinama „Amžinojo pavasario sala”, ypač patraukli sausio mėnesį. Klimatas išlieka švelnus, o saloje švenčiama Festa dos Reis, užbaigianti šventinį sezoną muzika, dekoracijomis ir tradiciniais renginiais. Žygiai pėsčiomis po levadas (drėkinimo kanalus) siūlo kvapą gniaužiančius vaizdus be vasaros karščio.

Ramus Alentežo kraštovaizdis

Minkštoje žiemos šviesoje Alentežo kalvos ir plačios lygumos tampa dar įspūdingesnės. Tai puikus metas fotografuoti, neskubant važiuoti automobiliu ir aplankyti istorines vietas, pavyzdžiui, į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą Evoros miestą, nesiblaškant dėl sezono įkarštyje susirinkusių žmonių.

Ar verta važiuoti į portugaliją sausio mėn?

Portugalija sausio mėnesį – tai unikalus ramybės, grožio ir kultūrinio turtingumo derinys, todėl ji yra patraukli vieta tiems, kurie nori pažinti šalį be šurmulio. Švelnus oras, nors ir permainingas, papildo ramų kraštovaizdį ir šiltą portugalų svetingumą. Nuo gyvybingų miestų iki ramaus kaimo ir dramatiškos pakrantės – Portugalijoje galima patirti įvairių įspūdžių, kurie ypač žavūs žiemos mėnesiais. Taigi susikraukite lagaminus, pasiimkite nuotykių jausmą ir sausio mėnesį atraskite ramų Portugalijos žavesį ir paslėptus brangakmenius. Tai metas, kai šalis atskleidžia savo subtilesnį, bet ne mažiau kerintį grožį.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!