Spalis Tenerifėje yra traukiantis mėnuo turistams, kurie mėgaujasi vėsesniu oru, bet vis dar nori pasimėgauti šiltomis dienomis ir mažesniu turistų srautu. Tai laikas, kai sala pradeda jausti rudens sezono pradžią, bet vis dar siūlo puikias sąlygas įvairioms veikloms lauke.

Orai spalio mėnesį

Spalio mėnesio orai Tenerifėje išlieka malonūs, su vidutinėmis dienos temperatūromis apie 26°C, o naktys šiek tiek vėsesnės, apie 20°C. Jūros temperatūra vis dar pakankamai šilta maudynėms, o lietaus tikimybė, nors ir padidėja, vis dar yra gana žema. Tai reiškia, kad galite mėgautis daugeliu saulėtų dienų, idealiai tinkančių paplūdimio pramogoms ir tyrinėjimams.

Ką aplankyti ir veikti

1. Nacionalinis parkas „Teide“

Spalis yra puikus laikas lankytis Teide nacionaliniame parke. Šiuo metu oras kalnuose yra vėsesnis ir komfortiškesnis ilgesniems žygiams. Be to, rudens sezono metu galite pamatyti keletą spalvingų augalų žydėjimų. Aplankykite kalno viršūnę, kad išvystumėte įspūdingus vaizdus į visą salą.

2. Paplūdimiai

Nors spalis žymi sezono pabaigą, jūros vanduo vis dar yra šiltas, todėl tai puikus laikas mėgautis saulės voniomis ir vandens sportu be vasaros minios. El Médano, Playa de las Americas ir Los Cristianos yra populiarios vietos tiek atsipalaidavimui, tiek vandens pramogoms.

3. Vyno degustacijos

Tenerifės vyno regionai, tokie kaip Valle de la Orotava ar Abona, spalio mėnesį yra ypač žavingi. Tai vynuogių nuėmimo pabaigos laikotarpis, todėl daugelis vyno daryklų siūlo ekskursijas ir degustacijas. Tai puiki galimybė išmokti apie vietinę vyno gamybos kultūrą ir paragauti įvairių vynų.

4. Festivaliai ir renginiai

Spalis taip pat gali pasiūlyti įvairius kultūrinius renginius ir festivalius, priklausomai nuo metų. Pavyzdžiui, El Médano dažnai rengia vėjo aitvarų festivalį, kuris pritraukia aitvarų mėgėjus iš viso pasaulio.

Verta ar ne?

Spalis Tenerifėje yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori išvengti didelio karščio ir minios, bet vis dar nori mėgautis visomis salos teikiamomis pramogomis. Tai laikas, kai galima lengviau rezervuoti apgyvendinimą už geresnę kainą ir patirti Tenerifę šiek tiek autentiškesniu būdu. Tad jei jūsų tikslas yra atsipalaiduoti, mėgautis gamta ar kultūra be pernelyg daug šurmulio, spalis Tenerifėje yra tikrai vertas dėmesio.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!