Planuojant kelionę į Tenerifę, vienas iš svarbių planavimo aspektų yra susipažinimas su vietine valiuta. Tenerifė, kaip ir visa Ispanija, priklauso Europos Sąjungai ir naudoja eurą (EUR) kaip oficialiąją valiutą. Štai keletas svarbių patarimų ir informacijos apie pinigų naudojimą Tenerifėje, kurie padės sklandžiai planuoti finansinius aspektus kelionės metu.

Valiuta: euras

Euras įvestas 2002 metais ir šiandien jis yra viena iš labiausiai prekiaujamų valiutų pasaulyje. Įprastas ženklas yra €, o ISO kodas – EUR.

Kupiūros ir monetos

Eurų valiuta apima septynias kupiūras: 5, 10, 20, 50, 100, 200 ir 500 eurų. Taip pat yra aštuonios skirtingos monetas: 1, 2, 5, 10, 20 ir 50 centų, bei 1 ir 2 eurai. Kiekvienoje euro šalyje ant monetų yra nacionalinis dizainas, tačiau visos eurų monetos yra galiojančios visoje euro zonoje.

Pinigų keitimas ir išgryninimas

  • Bankomatai: Tenerifėje bankomatų tinklas yra labai platus, todėl grynųjų pinigų išėmimas nėra sudėtingas. Bankomatai priima daugelį tarptautinių debetinių ir kreditinių kortelių, tačiau už operacijas gali būti taikomi mokesčiai, priklausomai nuo jūsų banko sąlygų.
  • Valiutos keityklos: Galite rasti keityklas oro uostuose, turistinėse vietovėse ir didžiuosiuose prekybos centruose. Vis dėlto, rekomenduojama keisti pinigus iš anksto arba naudoti bankomatus, nes keityklos gali taikyti didesnius keitimo mokesčius.

Mokėjimai tenerifėje

  • Kreditinės ir debetinės kortelės: Daugumoje viešųjų vietų, parduotuvių, restoranų ir viešbučių galima atsiskaityti kreditinėmis ar debetinėmis kortelėmis. Visa ir Mastercard yra plačiausiai priimamos.
  • Grynųjų naudojimas: Nors kortelių priėmimas yra geras, mažose kavinėse ar turguose gali prireikti grynųjų. Be to, grynaisiais yra patogiau arbatpinigius palikti aptarnaujančiam personalui.

Finansiniai patarimai kelionėje

  • Biudžetas: Iš anksto susiplanuokite savo dienos biudžetą, atsižvelgdami į maistą, transportą, pramogas ir kitas išlaidas.
  • Saugumas: Laikykite savo pinigus ir korteles saugioje vietoje, ypač miniose ar turistinėse vietose, kur didesnė rizika susidurti su kišenvagiais.

Su šia informacija apie Tenerifės valiutą ir pinigų naudojimą galite jaustis pasiruošę mėgautis nuostabia salos aplinka ir jos siūlomomis pramogomis be papildomo streso dėl finansų tvarkymo!

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!