Kelionė po Turkiją – tai tarsi kultūrų, istorijos ir kraštovaizdžio mozaika. Kiekvienas regionas pasižymi unikaliais amatais, skoniais ir tradicijomis, todėl Turkija yra lobynas ieškantiems prasmingų suvenyrų. Nesvarbu, ar klajojate po šurmuliuojančius turgavietes, žavingus senamiesčius, ar ramius pakrantės kaimelius, rasite daugybę daiktų, atspindinčių šios kerinčios šalies esmę. Pateikiame įsimintiniausių ir autentiškiausių suvenyrų, kuriuos galite parsivežti iš Turkijos nuotykių, vadovą.

Turkiški kilimai

Nė vienas vizitas Turkijoje neapsieina be pasigrožėjimo sudėtingo grožio turkiškais kilimais ir kilimais. Šie rankomis austi ryškių spalvų ir raštų stebuklai pasakoja apie regiono istoriją ir meistriškumą. Kiekvienas kūrinys yra unikalus, atspindintis audėjo meistriškumą. Jei turite mažai vietos, rinkitės mažą kilimą arba miniatiūrinį kilimą – jie tampa nuostabiais sienų pakabais arba stalo dangalais.

Turkiški skanėstai ir prieskoniai

Grįžimą pasaldinkite garsiuoju Turkijos konditerijos gaminiu – turkiškais skanėstais (Lokum). Galima įsigyti įvairių skonių ir įdarų – nuo rožių vandens iki pistacijų – tai skanėstas, atspindintis turkiško svetingumo dvasią. Papildykite šį saldų suvenyrą prieskoniais iš Stambulo prieskonių turgaus. Šie prieskoniai – nuo aromatingo šafrano žavesio iki aštrios sumako šilumos – į jūsų virtuvę atneš Turkijos skonį.

Keramika

Ryški Turkijos keramika, ypač Çanakkale, İznik ir Kütahya miestuose, atspindi Osmanų imperijos laikų tradicijas. Rankomis tapytos lėkštės, dubenys ir puodeliai su klasikiniais motyvais, tokiais kaip tulpė ir bloga akis, ne tik gražiai primena apie jūsų keliones, bet ir yra funkcionalus namų menas.

Piktosios akies amuletai (Nazarlık)

Piktoji akis, arba Nazar Boncuğu, Turkijoje yra visur paplitęs simbolis, kuris, kaip tikima, saugo nuo nesėkmių. Šie akį traukiantys mėlynos ir baltos spalvos amuletai būna įvairių formų – nuo raktų pakabukų ir papuošalų iki dekoratyvinių lentelių. Tai prasminga dovana, dovanojanti turkų folkloro dalelę draugams ir šeimos nariams.

Turkiška tekstilė

Turkijos tekstilės pramonė garsėja savo kokybe ir meistriškumu. Turkiški rankšluosčiai (Pestemal) ir chalatai (Bathrobes) yra ne tik stilingi, bet ir labai gerai sugeriantys ir lengvi, puikiai tinkantys kelionėms ar naudojimui namuose. Be to, galima rasti sudėtingo dizaino prabangaus šilko, medvilnės ir vilnos mišinių pašminų ir šalikų, kurie suteikia ir šilumos, ir elegancijos.

Arbatos ir kavos rinkiniai

Turkijos kultūroje arbata ir kava užima ypatingą vietą. Jei norite atkurti turkišką arbatos ar kavos gėrimo patirtį namuose, įsigykite tradicinį arbatos rinkinį arba turkišką kavos rinkinį su mažyčiais puodeliais, lėkštutėmis ir kavos puodeliu (cezve). Prie jų patiekite turkiškos arbatos ar kavos, kad būtų galima mėgautis visu turkiškos arbatos ar kavos skoniu.

Rankų darbo papuošalai

Turkiški juvelyriniai dirbiniai, garsėjantys sudėtingais raštais ir spalvingų akmenų naudojimu, yra nuostabus aksesuaras ar prisiminimas. Nuo Osmanų imperijos įkvėptų dirbinių iki šiuolaikinio dizaino – Turkijoje siūloma juvelyrinių dirbinių įvairovė užtikrina, kad rasite tai, kas atitiks jūsų stilių.

Išvada

Kiekvienas suvenyras iš Turkijos neša dalelę šios šalies sielos, nesvarbu, ar tai būtų meistriškumas, istorija, ar kultūrinė reikšmė. Šie turtai – tai būdas išsaugoti Turkijos nuotykių magiją dar ilgai po to, kai grįšite namo. Taigi, vaikštinėdami po didžiuosius turgus ir keistas parduotuvėles, leiskite savo širdžiai vesti jus prie tobulų suvenyrų, kurie amžinai primins jums kraštą, kuriame susiduria žemynai ir prasideda istorijos.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!