Pietvakariniame Europos pakraštyje įsikūrusi Portugalija yra šalis, kuri žavi kvapą gniaužiančiais kraštovaizdžiais, turtinga istorija ir gyvybinga kultūra. Nesvarbu, ar planuojate pasivaikščioti gražiomis Lisabonos gatvėmis, gurkšnoti gerą portveino vyną Porto mieste, ar mėgautis saulės spinduliais lepinančiais Algarvės paplūdimiais, norint sklandžiai ir maloniai keliauti, būtina išmanyti vietos valiutą. Pasinerkime į viską, ką reikia žinoti apie Portugalijos valiutą, kad būtumėte gerai pasirengę būsimam nuotykiui.

Portugalijos valiuta

Portugalija yra Europos Sąjungos dalis, todėl jos oficiali valiuta yra euras (€). Euras žymimas ISO kodu EUR ir yra viena iš labiausiai perkamų valiutų pasaulyje. Jis padalytas į 100 centų, todėl sandoriai vyksta sklandžiai ir lengvai suprantamai, nesvarbu, ar pietaujate, ar apsiperkate, ar mokate už paslaugas.

Monetos ir banknotai

  • Monetos: 1, 2, 5, 10, 20 ir 50 centų, taip pat 1 ir 2 eurai.
  • Banknotai: 5, 10, 20, 50, 100, 200 ir 500 eurų.

Nors visų eurų monetų pusė yra bendra europinė, kitoje pusėje yra kiekvienai šaliai narei būdingi piešiniai. Pavyzdžiui, Portugalijos monetose vaizduojami skirtingi Portugalijos karališkieji antspaudai ir simboliai, todėl kiekviena moneta yra nacionalinio paveldo akcentas.

Pinigų keitimas Portugalijoje

Atvykus į Portugaliją ne iš europos sąjungos, gali tekti išsikeisti savo šalies valiutą į eurus. Nors oro uostuose ir pagrindinėse traukinių stotyse teikiamos valiutos keitimo paslaugos, paprastai už jas imamas didesnis mokestis arba taikomas ne toks palankus keitimo kursas. Norėdami gauti geriausius pasiūlymus, kreipkitės į bankus arba specialias valiutos keityklas, esančias miestų centruose. Be to, naudotis bankomatais yra patogus ir efektyvus būdas tiesiogiai išsigryninti eurus naudojant savo užsienio banko kortelę, tačiau prieš tai verta pasidomėti, kokie yra operacijų mokesčiai.

Patarimai, kaip tvarkyti pinigus

  • Kredito ir debeto kortelės: Dauguma vietų Portugalijoje priima pagrindines tarptautines kredito ir debeto korteles. Tačiau visada pravartu turėti grynųjų pinigų mažesnėms įstaigoms ar turgavietėms, kurios gali nepriimti kortelių.
  • Išėmimas iš bankomato: Ieškokite bankomatų, susijusių su jūsų banko tarptautiniais partneriais, kad sumažintumėte pinigų išėmimo mokesčius. Taip pat būkite atsargūs turistinėse vietovėse esančiuose bankomatuose, kurie siūlo „dinaminį valiutos konvertavimą”, nes tai gali lemti prastą valiutos keitimo kursą.
  • Biudžeto sudarymas: Portugalija garsėja tuo, kad, palyginti su kitomis Vakarų Europos šalimis, yra palyginti nebrangi. Vis dėlto, jei numatysite biudžetą kasdienėms išlaidoms ir veikloms, tai pagerins jūsų kelionės įspūdžius.

Portugalijos ypatumai, susiję su pinigais

  • Arbatpinigiai: Nors Portugalijoje arbatpinigiai nėra privalomi, restoranuose įprasta palikti nedidelius arbatpinigius (5-10 %), jei esate patenkinti aptarnavimu.
  • Derybos: Portugalijos parduotuvėse ar turguose derėtis nėra įprasta, todėl kainos paprastai laikomos galutinėmis. Tačiau tam tikro lankstumo galima rasti blusų turguose ar nepriklausomuose prekystaliuose.

Euras ir kelionės po Europą

Vienas iš didžiausių euro privalumų yra tai, kad jis plačiai pripažįstamas visoje euro zonoje. Tai reiškia, kad galite sklandžiai keliauti tarp Portugalijos ir kitų eurą naudojančių šalių. Tai palengvina biudžeto sudarymą, todėl galite daugiau dėmesio skirti įspūdžiams ir mažiau – skaičiavimui.

Portugalijos valiutos niuansų supratimas yra raktas į tai, kad kelionė būtų be rūpesčių. Turėdami šias žinias, galite pasinerti į Portugalijos širdį ir pasinerti į jos kultūrą, istoriją ir gamtos grožį. Leiskitės į nuotykius, kurie laukia šiame žavingame Europos kampelyje, ir tegul euras būna jūsų kompanionas šioje nepamirštamoje kelionėje.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!