Pietų Vokietija yra turtinga savo istorine ir kultūrine įvairove, kalnų peizažais ir architektūros šedevrais. Štai išsamesnė informacija apie kiekvieną iš dešimties privalomai aplankytinų vietų šiame regione.

1. Neuschwanstein Pilis

Neuschwanstein pilis yra viena iš labiausiai atpažįstamų pasaulio vietų, esanti Bavarijos Alpėse. Pilis buvo pastatyta XIX amžiuje Bavarijos karaliaus Ludviko II, ir ji puikiai atspindi jo aistrą viduramžių romantizmui. Supama kalnų ir miškų, pilis siūlo neįtikėtinus vaizdus, ypač rudenį, kai lapai nudažo aplinkinius kalnus įvairiausiomis spalvomis. Neuschwanstein taip pat vilioja turistus savo paslaptinga istorija ir architektūros grožiu.

2. Miunchenas: Marienplatz

Marienplatz yra Miuncheno širdis ir viena seniausių miesto aikščių, datuojama nuo 1158 metų. Čia stūkso garsi Naujoji ir Senoji rotušės, o aikštė yra pagrindinis susibūrimo vietas renginiams ir festivaliams, įskaitant žymųjį Kalėdų turgų. Marienplatz yra taip pat puikus pradinis taškas tyrinėti kitas Miuncheno lankytinas vietas, tokias kaip Hofbräuhaus ar Viktualienmarkt.

3. Boden ežeras

Boden ežeras, dar žinomas kaip Bodensee, yra didžiausias Vokietijos ežeras, kurio krantai pasiekia net tris šalis: Vokietiją, Austriją ir Šveicariją. Ežeras yra populiarus buriavimo, plaukimo ir žvejybos mėgėjams, o aplinkiniai miesteliai, tokie kaip Meersburg ar Lindau, siūlo įdomius istorinius objektus ir gražias architektūros perles.

4. Švarcvaldas

Švarcvaldas, arba Juodasis miškas, yra pasaulio žinomas dėl savo tankių miškų, tradicinių kaimų ir gamtos grožio. Regionas yra puikus pasirinkimas žygiauti pėsčiomis ar važiuoti dviračiais, ypač su šeima. Juodajame miške taip pat galima aplankyti pasaulinio garso laikrodžių muziejus Furtwangene ir paragauti tradicinio Švarcvaldo torto.

5. Heidelbergas

Heidelbergas yra vienas iš Vokietijos romantiškiausių miestų, žinomas dėl savo istorinio universiteto ir įspūdingos griuvėsių pilies, kurios nuo kalvos atsiveria vaizdai į senamiestį ir Neckar upę. Miestas garsėja savo gyvybingu studentišku gyvenimu, literatūros scena ir įvairiais kultūriniais renginiais. Heidelbergo pilis yra ne tik populiari turistų lankytina vieta, bet ir svarbus mokslinių tyrimų centras.

6. Rothenburg ob der Tauber

Rothenburg ob der Tauber yra vienas geriausiai išsilaikiusių viduramžių miestų Vokietijoje, kuris siūlo atgal į praeitį kelionę su savo sienomis, bokštais ir gerai išsilaikiusiais pastatais. Miestelis yra ypač žavus per Kalėdas, kai čia vyksta vienas iš gražiausių Vokietijos Kalėdų turgų. Rothenburg taip pat žinomas dėl savo Kriminalinio muziejaus, kuris parodo viduramžių teisingumo istoriją.

7. Viurcburgas

Viurcburgas, esantis prie Maino upės, yra žinomas dėl įspūdingo barokinio stiliaus Rezidencijos rūmų, kurie įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Rūmai puošnių freskų ir prabangų interjerą kūrė garsūs menininkai, tokie kaip Tiepolo. Miestas taip pat žinomas dėl savo vyno kultūros, ypač „Franconian wine“, kurį galima ragauti vietinėse vyninėse.

8. Konstancas

Miestas įsikūręs ties Boden ežero ir Reino upės santaka, ir yra žinomas dėl savo istorinio universiteto ir įspūdingos katedros. Konstancas yra populiarus dėl savo nuostabaus senamiesčio, kuriame gausu viduramžių architektūros, ir gyvybingo naktinio gyvenimo, kurį papildo daugybė restoranų ir kavinių prie ežero kranto.

9. Lindau

Lindau miestas įsikūręs ant Boden ežero saloje, ir garsėja savo istoriniu centru, kuriame dominuoja senovinės pastatų fasadai, siauros gatvės ir žavingos aikštės. Lindau taip pat žinomas dėl savo švyturio, kuris yra vienas iš seniausių Vokietijoje ir siūlo nuostabius vaizdus į Alpes ir aplinkinį ežerą.

10. Augsburgas

Augsburgas yra trečias seniausias Vokietijos miestas, garsėjantis savo istoriniais pastatais ir kaip buvęs svarbus prekybos centras viduramžiais. Miestas yra žinomas dėl savo prabangios Fuggerų šeimos paveldo ir įspūdingų Renesanso epochos paminklų, įskaitant Augsburgo ratus ir Šv. Anos bažnyčią, kurioje Martynas Liuteris laikė savo pasninką.

Pietų Vokietija yra puiki destinacija tiek istorijos mėgėjams, tiek gamtos entuziastams, tiek kultūros ieškotojams, suteikianti įsimintinas patirtis ir naujas žinias apie šį Europos kraštą. Kiekviena aplankoma vieta čia leis iš naujo atrasti Europos kultūros ir istorijos lobius, o nuostabi gamta ir architektūra suteiks nepakartojamų įspūdžių.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!