Vokietija siūlo platų lankytinų vietų spektrą, nuo istorinių miestų iki natūralaus grožio, ir štai dešimt vietų, kurias privaloma aplankyti keliaujant šioje šalyje.

1. Berlynas: Brandenburgo Vartai

Vienas iš svarbiausių Berlyno simbolių, Brandenburgo vartai yra ne tik istorinis paminklas, bet ir laisvės bei vienybės simbolis. Vartai, pastatyti XVIII a. pabaigoje, išgyveno daugelį istorinių įvykių ir dabar yra populiarus susitikimų vieta tiek vietiniams, tiek turistams.

2. Neuschwanstein Pilis

Ši pasakiška pilis, esanti Bavarijos Alpėse, yra viena iš labiausiai fotografuojamų pasaulio vietų. Ludviko II pastatyta pilis, su savo fantastiškais bokštais ir arkadomis, yra kaip gyva pasaka, įkvėpusi netgi Disneilendo Užmiesčio pilį.

3. Heidelbergas: Senasis Tiltas ir Pilis

Heidelbergas yra žinomas dėl savo romantinės atmosferos, istorinio universiteto ir įspūdingos griuvėsių pilis, stovinčios virš senamiesčio. Pilis ir Senasis tiltas per Neckar upę yra populiarios fotografavimo vietos.

4. Romantiškasis kelias

Šis maršrutas yra vienas iš gražiausių Vokietijoje, einantis per viduramžių miestus, tokius kaip Rothenburg ob der Tauber ir Dinkelsbühl. Kelionė Romantiškuoju keliu siūlo pažinti Vokietijos kultūrą ir istoriją iš arti.

5. Minhenas: Marienplatz

Minhenas, Bavarijos sostinė, žavi savo gyvybingumu ir kultūra. Marienplatz, miesto širdis su Naująja ir Senąja rotušėmis, yra vieta, kur susilieja praeitis ir dabartis. Čia taip pat vyksta garsusis Oktoberfest.

6. Hamburgas: Speicherstadt

UNESCO pasaulio paveldo objektas, Speicherstadt yra didžiausias pasaulyje sandėlių kompleksas, esantis Hamburgo uoste. Ši unikali rajono dalis su savo raudonų plytų pastatais ir vandeniniu labirintu yra puiki vieta tyrinėti pėsčiomis arba laivu.

7. Liubekas: Senamiestis

Liubekas, žinomas kaip „Šiaurės Venecija“, yra svarbus Baltijos jūros uostas ir Hansos sąjungos narys. Jo senamiestis su Holstentor vartais ir gotikinėmis bažnyčiomis yra puikus pavyzdys viduramžių architektūros grožio.

8. Drezdenas: Zwingerio rūmai

Zwingerio rūmai Drezdene yra barokinės architektūros šedevras, kuris dabar yra vienas iš pagrindinių miesto muziejų, saugantis nekainojamas meno kolekcijas, įskaitant Rafaelio ir Rembrandto darbus.

9. Kolonijos Katedra

Kolonijos katedra (Kölner Dom) yra viena iš didžiausių bažnyčių pasaulyje ir dominuoja miesto panoramoje su savo dviejų bokštų siluetais. Tai vienas iš labiausiai lankomų Vokietijos paminklų.

10. Sachsenhausen Koncentracijos Stovykla

Esanti netoli Berlyno, ši buvusi koncentracijos stovykla dabar veikia kaip memorialas ir muziejus, skirtas Antrojo pasaulinio karo aukoms atminti. Lankymas čia yra galingas ir pamokantis patyrimas.

Šios vietos yra tik nedidelė dalis to, ką Vokietija turi pasiūlyti. Kiekvienas miestas ir regionas turi savo unikalią istoriją, kultūrą ir grožį, kurį verta atrasti.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!