Lenkija gali didžiuotis keletu puikių zoologijos sodų, kurie siūlo lankytojams ne tik įdomią laisvalaikio praleidimo vietą, bet ir edukacines programas, skirtas artimiau susipažinti su gyvūnijos karalyste. Šiame straipsnyje aptarsime kai kurias geriausias zoologijos sodų vietas Lenkijoje, kurios turi įspūdingas kolekcijas ir puikias lankytojų paslaugas.

Wrocławo zoologijos sodas

Wrocławo zoologijos sodas yra seniausias ir vienas didžiausių zoologijos sodų Lenkijoje. Įkurtas 1865 metais, šis zoologijos sodas šiandien yra namai daugiau nei 7,500 gyvūnų, atstovaujančių beveik 1,100 rūšių. Vienas iš pagrindinių Wrocławo zoologijos sodo traukos objektų yra Afrykarium, unikali vandens ir sausumos ekosistemų ekspozicija, kurioje lankytojai gali išvysti viską nuo raudonųjų piranijų iki afrikinių laukinių kiaulių.

Varšuvos zoologijos sodas

Varšuvos zoologijos sodas buvo atidarytas 1928 metais ir per savo istoriją patyrė daugybę išbandymų, įskaitant sunaikinimą Antrojo pasaulinio karo metu. Šiandien šis zoologijos sodas užima 40 hektarų plotą ir yra namai daugiau nei 500 gyvūnų rūšių. Varšuvos zoologijos sode lankytojai gali susipažinti ne tik su gyvūnais, bet ir su jo įdomia istorija, įskaitant pasakojimus apie Žaniną Żabińską ir jos vyrą Antoniną, kurie padėjo žydams pabėgti nuo nacizmo persekiojimo.

Krokuvos zoologijos sodas

Įsikūręs Wolski miško parko teritorijoje, Krokuvos zoologijos sodas yra vienas gražiausių zoologijos sodų Lenkijoje. Nuo 1929 metų šis sodas augo ir plėtojosi, šiandien jame gyvena daugiau nei 1,400 gyvūnų, atstovaujančių apie 270 rūšių. Zoologijos sodas yra įsipareigojęs gyvūnų apsaugai ir dauginimuisi, ypač dirbant su retomis ir nykstančiomis rūšimis.

Gdansko zoologijos sodas

Gdansko zoologijos sodas, įkurtas 1954 metais, yra vienas didžiausių zoologijos sodų Vidurio ir Rytų Europoje, užimantis 125 hektarų plotą. Zoologijos sode gyvena daugiau nei 1,000 gyvūnų, įskaitant daugelį retų ir nykstančių rūšių. Sodas yra žinomas dėl savo veislinių programų, ypač dirbant su didžiaisiais pandais ir baltųjų raganosių veisimu.

Šie zoologijos sodai Lenkijoje siūlo ne tik pramogas ir edukacinę veiklą, bet ir vaidina svarbų vaidmenį gyvūnų rūšių išsaugojime ir apsaugoje. Jie yra puikios vietos apsilankyti su šeima, kad galėtumėte mėgautis gamtos grožiu ir sužinoti daugiau apie gyvūnijos pasaulį.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!