Estijos virtuvė yra spalvingas derinys iš Skandinavijos, Vokietijos ir Rusijos kulinarinių tradicijų įtakų, pritaikytas vietiniams skoniams ir ingredientams. Nuo patiekalų su žuvimi iki mėsos ir daržovių, ši virtuvė pasižymi paprastumu, šviežumu ir sezoniškumu. Šiame straipsnyje aptarsime kai kuriuos iš būdingiausių ir populiariausių Estijos nacionalinių patiekalų.

Rukkileib (Ruginė duona)

Estijoje duona yra labai svarbi, o ruginė duona yra neatskiriama šalies virtuvės dalis. „Rukkileib“ yra tanki, šiek tiek saldži ir labai aromatinga. Ji dažnai patiekiama prie kiekvieno valgio ir yra populiari kaip užkandis, aptepama sviestu arba uogiene.

Verivorst (Kraujinė dešra)

Tradiciniai Estijos Kalėdų stalui būdingi patiekalai yra „verivorst“ – kraujinės dešros, pagardintos majoranu, pipirais ir kadagio uogomis. Paprastai jos patiekiamos su hapukapsas (raugintais kopūstais) ir kepta bulve.

Silgusoust (Silkių patiekalas)

Silkė yra dar vienas būdingas Estijos virtuvės elementas, o „silgusoust“ yra tradicinis silkės patiekalas. Silkė marinuojama su svogūnais, pipirais ir lauro lapais, o kartais patiekiama su grietinės ir garstyčių padažu. Tai labai populiarus pavasario ir vasaros patiekalas.

Mulgipuder (Bulvių ir kruopų košė)

„Mulgipuder“ yra soti bulvių košė, sumaišyta su kruopomis (dažniausiai perlinėmis kruopomis) ir riebalais. Kartais košė papildoma mėsos gabalėliais. Šis patiekalas yra puikus pavyzdys, kaip tradicinė Estijos virtuvė naudoja paprastus, bet maitinamuosius ingredientus.

Kama (mišinys iš grūdų)

„Kama“ nėra patiekalas savaime, bet tradicinis mišinys iš skirtingų grūdų – kviečių, rugių, avižų ir miežių – sumaltų į miltus ir sumaišytų su pienu ar kefyru. Tai populiarus vasaros užkandis, dažnai valgomas su šviežiais ar uogiene uždarytais vaisiais.

Estijos virtuvė yra itin įdomi dėl savo istorinių įtakų ir gebėjimo naudoti vietinius sezoninius produktus. Keliaujant po Estiją, šie patiekalai suteikia puikią galimybę pažinti šalies kultūrą per jos skonius.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!