Estijoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, yra keletas nedarbo dienų, sutampančių su nacionalinėmis šventėmis ir svarbiomis atminimo dienomis. Šios dienos svarbios tiek kultūriniu, tiek socialiniu požiūriu, nes jos skirtos švęsti svarbius istorinius įvykius ir leisti laiką su šeima. Štai pilnas ir atnaujintas sąrašas oficialių nedarbo dienų Estijoje.

Sausis

  • Sausio 1 d. – Naujieji metai Pirmoji metų diena, žinoma kaip Naujieji metai, visuotinai švenčiama visoje Estijoje. Tai laikas švęsti praėjusių metų pabaigą ir naujų pradžią, dažnai su fejerverkais ir įvairiais renginiais.

Vasaris

  • Vasario 24 d. – Nepriklausomybės diena (Iseseisvuspäeva) Minima 1918 m. vasario 24 d., kai Estija paskelbė nepriklausomybę nuo Rusijos. Tai svarbus šalies istorijos momentas, švenčiamas su įvairiais renginiais ir parodomis.

Kovo / Balandžio

  • Velykos (data kinta) Kaip ir daugelyje krikščioniškų šalių, Velykos Estijoje yra kintamos šventės, priklausančios nuo pirmojo pilnaties po pavasario lygiadienio. Velykų sekmadienis ir antradienis yra laisvos dienos.

Gegužė

  • Gegužės 1 d. – Tarptautinė darbo diena (Kevadpüha) Tradiciniu būdu švenčiama kaip pagarbos darbo žmonių įnašui į visuomenę diena.

Birželis

  • Birželio 23 d. – Pergalės diena (Võidupüha) Žymi 1919 m. Estijos pergalę Laisvės kare prieš Bermontianus.
  • Birželio 24 d. – Jaanipäev (Joninės) Tradicinė vasaros saulėgrįžos šventė, švenčiama su laužais, dainomis ir šokiais.

Lapkritis

  • Lapkričio antrasis sekmadienis – Tėvo diena (Isadepäev) Ši diena yra skirta pagerbti tėvus ir jų indėlį į šeimos gyvenimą.

Gruodis

  • Gruodžio 24–26 d. – Kalėdos Gruodžio 24 d. Šv. Kūčios, 25 d. Kalėdos, 26 d. antrąji Kalėdų diena. Šis laikotarpis yra pilnas tradicinių papročių, šeimų susibūrimų ir dovanų.

Šios nedarbo dienos Estijoje suteikia galimybę gyventojams ir lankytojams pažinti šalies kultūrą, švęsti svarbius įvykius ir mėgautis laisvalaikiu. Kiekviena šventė turi savo unikalų bruožą ir yra švenčiama su dideliu džiaugsmu.

Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!