nedarbo dienos vokietijoje

Vokietijoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, nedarbo dienos yra švenčiamos visoje šalyje ir dažnai yra susijusios su svarbiais istoriniais įvykiais ar tradicinėmis šventėmis. Šios dienos suteikia gyventojams galimybę atšvęsti nacionalines šventes ir praleisti laiką su šeima bei draugais. Štai pagrindinės nedarbo dienos, kurios švenčiamos Vokietijoje:

Naujieji metai (Neujahr)

  • Sausio 1 d. Naujųjų metų diena yra pirmoji metų diena ir tradiciškai švenčiama visoje Vokietijoje. Šią dieną dažniausiai žmonės leidžia laiką su šeima, dalyvauja įvairiuose fejerverkų renginiuose.

Trijų Karalių diena (Heilige Drei Könige)

  • Sausio 6 d. Ši šventė švenčiama kai kuriose Vokietijos federalinėse žemėse, pavyzdžiui, Baden-Viurtemberge, Bavarijoje ir Saksonijoje-Anhalte. Ji pažymi Vakarų krikščionybėje laikomą dieną, kai trys karaliai aplankė kūdikį Jėzų.

Velykos (Ostern)

  • Kintanti data (kovo arba balandžio mėn.) Velykos Vokietijoje yra švenčiamos keturias dienas: Didysis penktadienis (Karfreitag), Velykų sekmadienis (Ostersonntag), ir Velykų pirmadienis (Ostermontag). Šios dienos yra svarbios krikščionių bendruomenei, minint Jėzaus prisikėlimą.

Darbo diena (Tag der Arbeit)

  • Gegužės 1 d. Tarptautinė darbo diena yra minima visoje Vokietijoje kaip pripažinimas darbininkų teisėms ir socialiniam teisingumui.

Vokiečių vienybės diena (Tag der Deutschen Einheit)

  • Spalio 3 d. Tai yra Vokietijos nacionalinė diena, mininti Vokietijos Federacinės Respublikos (Vakarų Vokietija) ir Vokietijos Demokratinės Respublikos (Rytų Vokietija) suvienijimą 1990 m. Ši diena yra pilna įvairių švenčių ir parodų, skirtų šalies vienybei paminėti.

Kalėdos (Weihnachten)

  • Gruodžio 25 d. ir 26 d. Kalėdos Vokietijoje yra švenčiamos dvi dienas. Pirmoji Kalėdų diena (Weihnachtstag) ir antrasis Kalėdų diena (Zweiter Weihnachtstag) yra laikas, kai šeimos susirenka kartu, mainosi dovanomis ir mėgaujasi šventiniais patiekalais.

Be šių bendrų nedarbo dienų, kai kuriose Vokietijos federalinėse žemėse gali būti papildomų švenčių, tokios kaip Reformatų diena (Reformationstag) ar Marijos ėmimo į dangų diena (Mariä Himmelfahrt), priklausomai nuo regiono.

Šios šventės atspindi Vokietijos kultūrinę ir istorinę įvairovę bei suteikia galimybę gyventojams ir lankytojams pažinti šalies tradicijas ir bendruomeniškumą.

Apibendrinimas

ŠventėDataAprašymas
Naujieji metaiSausio 1 d.Metų pradžia.
VelykosKintama dataPriklauso nuo mėnulio ciklo, švenčiama pirmąjį sekmadienį po pirmojo pilnaties pavasario ekvinokcijos.
Darbo dienaGegužės 1 d.Tarptautinė darbo diena.
Vokiečių vienybės dienaSpalio 3 d.Minima Vokietijos susivienijimo 1990 m. diena.
KalėdosGruodžio 25 d.Krikščioniška šventė, švenčianti Jėzaus gimimą.
Antroji Kalėdų dienaGruodžio 26 d.Toliau tęsiamos Kalėdų šventės.

Kai kurios šventės yra minimos tik tam tikrose Vokietijos žemėse:
ŠventėDataŽemės, kuriose švenčiama
Šeštoji Trijų Karalių dienaSausio 6 d.Badenas-Viurtembergas, Bavarija, Sachsen-Anhalt
HelovinasSpalio 31 d.Brandenburgas, Mecklenburg-Vorpommern, Sachsen, Sachsen-Anhalt, Thüringen
Mergelės Marijos Ėmimo į dangųRugpjūčio 15 d.Saarlandas, Bavarija
VėlinėsLapkričio 1 d.Badenas-Viurtembergas, Bavarija, Nordrhein-Westfalen, Rheinland-Pfalz, Saarlandas
Reformacijos dienaSpalio 31 d.Brandenburgas, Mecklenburg-Vorpommern, Sachsen, Sachsen-Anhalt, Thüringen
Jogailė Petkutė

Autorius

Jogailė Petkutė

Dievinu keliones!